Reflection Ring | Stor | Blank forgyldt

Big Reflection ring i 18 karat forgyldt sterlingsølv med dobbelt række af det smukke mønster, der bugter sig om hele ringens overflade.

Big Reflection ring måler 13 mm. i bredden. 2-micron guldbelægning. 

Da ringen er bred, anbefaler vi at du vælger én størrelse større end normalt.

Denne ring er for alle, der elsker lidt ekstra bling, og som gerne vil skille sig ud fra mængde. Ringens størrelse og ekstravagante design fornægter sig ikke, og den kræver ganske enkelt opmærksomhed. Ringen fylder godt på fingeren, men kan sagtens bæres sammen med smalle ringe fra Jane Kønig for et individuelt og endnu stærkere look. 

På lager
Kun %1 tilbage
Old Darling pris 662,50 kr. Regular Price 1.325,00 kr.
SKU
BRR01-G-AW2000

Vi sender din ordre inden for 1-2 dage. Dog kan der ifm. helligdage og udsalgsperioder være længere leveringstider.

Du har altid 30 dages returret, fra den dag du modtager leveringen. Dette gælder alle smykker, som er købt online via. webshoppen eller i en af vores flagship stores i København eller Aarhus.

Bemærk, at bestillingsvarer som visse Lovetag-smykker og 18 karats smykker sendes inden for 1-5 hverdage, og smykker med håndmonterede diamanter og ædelstene vil blive sendt inden for 5-10 hverdage. Herefter vil pakken blive leveret indenfor 1-2 hverdage.

Alle vores smykker leveres de ikoniske, farverige Jane Kønig smykkeæsker med dertilhørende gaveposer.

Small jewellery box Medium jewellery box Large jewellery box

Klik her for live chat ♥️